ETQP4LR45XFC
PCC-M1040L
Product specifications for this product
Item Product specifications
Inductance L0 (at 100kHz, No load(0A)) 0.45 µH
Inductance L1 (at 100kHz, Current load) -
Height 4 mm
Weight (Typ.) 2.3 g
Size [L×W] 10.0×11.5 mm
Rated Current [Typ.] (ΔL=–20% or ΔT=45K) -
Rated Current [Typ.] (ΔL=–30%) -
Rated Current [Typ.] (ΔT=40K, FR4, t=1.6mm, Four-layer PWB) 25 A
Rated Current [Typ.] (ΔT=40K, High heat dissipation PWB) 33 A
DC resistance (at 20°C) 1.10 mΩ